Poczekalnia salonu fryzjerskiego – niezbędnik wyposażenia

Lista elementów wyposażenia absolutnie niezbędnych w salonie fryzjerskim jest dość długa. W tym miejscu zajmiemy się tą ich częścią, z którą klient ma kontakt na samym początku, zaraz po przekroczeniu drzwi salonu fryzjerskiego. Mowa oczywiście o wyposażeniu poczekalni.

W poczekalni niezbędnymi meblami są lada recepcyjna, sofa, stoliczek kawowy i wieszak na ubrania, a w praktyce trudno jest sobie też wyobrazić brak ekspozytura kosmetyków, który jest ofertą handlową dla klienta.

Tworząc poczekalnię poniekąd wydzielamy z salonu fryzjerskiego jedną część i oddzielamy ją od drugiej części, typowo roboczej. Takie miejsce nie powinno być raczej fizycznie oddzielane od reszty salonu, ale musi być wydzielone w sposób oczywisty i jasny. Sofa z niewielkim stolikiem, obok których stoi wieszak na ubrania zazwyczaj w sposób zupełnie wystarczający są w stanie takiego podziału dokonać. W tym miejscu stawia się też najczęściej ekspozytur, na którym wystawione są najpopularniejsze kosmetyki oferowane klientom. Nie wszystkie salony fryzjerskie zajmują się handlem kosmetykami, ale warto nadrobić ten brak i uzyskać dodatkowy dochód na sprzedaży kosmetyków.

Poczekalnia u fryzjera

Co więcej, jeśli chce się zrobić dobre rażenie na klientach, trzeba zadbać o odpowiednią recepcję. Jest ona często bagatelizowana na początku, ale szybko właściciel salonu idzie po rozum do głowy i w nią poważnie inwestuje. To dobra, ładna i funkcjonalna recepcja decyduje o prestiżu salonu i odpowiada za prawdziwe pierwsze wrażenia. W recepcji powinien być odpowiednio powitany i zaproszony do poczekalni. Recepcja może służyć także jako symboliczne rozdzielenie części fryzjerskiej i poczekalni w salonie.

Przyjrzeć się trzeba ponadto wieszakowi na ubrania. Jego forma powinna być dostosowana do estetyki salonu i nic nie stoi na przykład na przeszkodzie, by była to szafa, a nie wieszak. Jeśli wieszak będzie stojący, trzeba zadbać o jego odpowiednią stabilność. Konieczne jest zawsze także upewnienie się, że pojemność wieszaków jest wystarczająca.

O serwisie

Portal poświęcony aranżacji wnętrz salonów fryzjerskich.

Korzystając z naszych porad, dobór mebli i akcesoriów fryzjerskich nie będzie stanowił problemu.

Stwórz swój idealny salon razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@partnerzy.info.pl

Galeria