Lob it: czy powinnaś nosić długiego boba?

Niech będzie błogosławiony bob. Odważny i bezczelnie chłopięcy, stał się charakterystyczną fryzurą damską, która symbolizowała Ryczące Lata Dwudzieste. Po raz pierwszy noszony przez nieustraszone pionierki, takie jak Coco Chanel, to styl, który zdefiniował nowy rodzaj kobiecej niezależności i fryzura, która nadal wywiera wpływ w każdej kolejnej dekadzie. I oto wiosną 2013 roku, długi bob (lub 'lob') wyfrunął z modowego gniazda i zaczął zdobywać popularność, a awangarda wysoko postawionych osób przyczyniła się do tego, że fryzura ta stała się definiującą stylizacją roku.

Po upływie dwóch lat, fryzura lob wciąż jest silna, a w dzisiejszym świecie mody fryzjerskiej, która jest bardzo zmienna, nadaje jej status nowoczesnej klasyki. Widzieliśmy go już na wielu znanych twarzach, zarówno tych nowych, jak i tych starszych. Jennifer Lawrence czy Jennifer Aniston, Naomi Campbell czy Naomi Watts, od celebrytek z obsesją na punkcie selfie, takich jak Kim Kardashian, po świadome swojego stylu 'it girls', takie jak Alexa Chung - wszystkie one nosiły długiego boba w pewnym momencie w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

Nadszedł więc najwyższy czas, aby dokonać kompleksowej oceny ulubionego cięcia najnowszej mody i pomóc w podjęciu decyzji wszystkim tym, którzy kuszą się na tę fryzurę, ale jeszcze się na nią nie zdecydowali.

Robić loba, czy nie robić loba

Przejdźmy więc do najważniejszego pytania: czy lob to strzał w dziesiątkę? Czy jest to fryzura łatwa w utrzymaniu, która zapewnia bezwysiłkową, niewymuszoną elegancję na każdą okazję, czy też styl ten stał się synonimem anonimowego wyglądu: nieśmiały, średniodługi kompromis dla tych, którym brakuje prawdziwego przekonania do stylu? Czy lob jest w rzeczywistości odpowiednikiem bezpiecznej pary jeansów we współczesnym fryzjerstwie?

Odpowiedzi na to pytanie mogą być subiektywne, ale powód ogromnej popularności loba można streścić w jednym słowie: wszechstronność. Fryzura ta nie tylko świetnie pasuje do niemal każdego kształtu twarzy i rodzaju włosów, ale jej długość podkreśla nawet Twój posągowy wygląd, wydłużając optycznie szyję.

Jak nosić loba?

Długie boby mogą mieć długość od podbródka aż do obojczyków, a to, czy lob będzie Ci pasował, zależy w dużej mierze od dopasowania go do kształtu Twojej twarzy. Jeżeli Twoja twarz ma kształt serca (czyli jest szersza na czole i kościach policzkowych, a szczęka zwęża się ku dołowi), unikaj fryzury o wysokości ponad koroną. Podkreśla to szerokość na czubku głowy, więc zamiast tego rozważ fryzurę typu lob, która doda objętości pomiędzy linią szczęki a ramionami. Osoby o kwadratowym kształcie twarzy (o równej szerokości, której towarzyszy silna linia szczęki) powinny unikać grzywki i zdecydować się na loba z delikatnymi warstwami wokół twarzy, a być może nawet z przedziałkiem z boku, aby złagodzić ich naturalnie wyraźną symetrię. Natomiast osoby o okrągłych twarzach pokochają sposób, w jaki lob sięgający ramion schlebia ich kształtowi twarzy, elegancko wydłużając szyję i rozpraszając dziecięce krągłości. Jeżeli masz owalną twarz (taką, która jest nieco dłuższa niż szersza), to Twoje opcje są otwarte i możesz odkryć całą gamę długości i faktur, które można znaleźć w obecnym zbiorze popularnych fryzur.

Tymczasem, aby Twój long bob mówił "chic chick", a nie "chicken", postaw na jeden z nowych, ekscytujących wariantów loba, które sprawią, że styl ten będzie świeży i aktualny przez cały 2015 rok.

Lob, mob, czy wob?

Fryzura, która stała się gwiazdą od czasu, gdy Beyoncé pozbyła się przedłużanych włosów (aby dosłownie pokazać swój nowy wygląd na scenie podczas wyprzedanej trasy koncertowej "Mrs Carter" zimą 2013 roku) to falujący długi bob, czyli "wob". Małżonka Jaya Z udowodniła ponad wszelką wątpliwość, że jest "szaleńczo zakochana" w swojej nowej fryzurze, dodając do świeżo ściętych blond końcówek swojej fryzury o długości do połowy szyi, odrobinę czerwonej szminki, aby dodać jej akcentu i wyrazu. Decydując się na tak młodzieńczą i figlarną fryzurę, możesz pozostawić nijakość zespołowi muzycznemu: nic dziwnego, że inne piosenkarki zdobywające listy przebojów, takie jak Taylor Swift, szybko zaczęły deptać jej po piętach, robiąc sobie selfie.

Dla tych, którzy nie mają naturalnie falowanych włosów, wob może być z łatwością wykonany przy pomocy Twojej niezawodnej lokówki. Upewnij się, że nie kręcisz włosów na lokówce więcej niż dwa razy, a następnie po prostu ułóż je w fale, które możesz utrwalić suchym szamponem, aby uzyskać dzienny look, który jest swobodny, ale jednocześnie wyrazisty.

Jeszcze dalej od tych super eleganckich prostych fryzur z dawnych lat, znajduje się messy long bob, czyli fryzura typu 'mob'. Gdyby nie była to fryzura nonszalancka, a jednocześnie niezwykle efektowna, nie byłoby prawdopodobne, że takie gwiazdy jak Karlie Kloss i Alexa Chung utrzymałyby się w niej tak długo.

Długość włosów powinna być mniej więcej na wysokości ramion, przy czym tył i boki powinny być dłuższe niż przód, a góra powinna być w miarę prosta. Następnie, od połowy ciała w dół, dodaj warstwy i fakturę. Voila: Twój chłodny letni tłum jest po prostu uporządkowany.

A więc tak to wygląda. Czy powinnaś nosić fryzurę typu lob? Odpowiedź brzmi: tak, pod warunkiem, że skonsultujesz się z profesjonalnym stylistą, który pomoże Ci wybrać typ fryzury, który będzie dla Ciebie idealny. Pozwól swojemu styliście dobrać odpowiednią fryzurę, a będziesz cieszyć się

O serwisie

Portal poświęcony aranżacji wnętrz salonów fryzjerskich.

Korzystając z naszych porad, dobór mebli i akcesoriów fryzjerskich nie będzie stanowił problemu.

Stwórz swój idealny salon razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@partnerzy.info.pl

Galeria