NHBF współpracuje z rządem w celu opracowania wytycznych dotyczących powrotu do pracy

Krajowa Federacja Fryzjerstwa i Urody współpracuje z rządem w celu dostarczenia wytycznych dotyczących bezpiecznego powrotu do pracy w branży fryzjerskiej, kosmetycznej i barberskiej. Zostaną one wydane zgodnie z rządową "mapą drogową" wyjścia z zamknięcia, która ma zostać ogłoszona w tym tygodniu. Jednak rząd nie jest jeszcze gotowy do dyskusji na temat czasu, kiedy różne branże będą mogły zostać ponownie otwarte.

NHBF jest częścią szeregu grup roboczych składających się z organów handlowych z wielu różnych branż. NHBF poinformowała rząd o obawach całej branży, opartych na wynikach niedawnego badania.

W badaniu NHBF wzięło udział prawie 2000 respondentów z salonów fryzjerskich, kosmetycznych i fryzjerskich. Na pytanie, co jest ich największym zmartwieniem w związku z ponownym otwarciem, 84% respondentów odpowiedziało, że obawiają się, jak utrzymać dystans społeczny podczas pracy w bliskim kontakcie fizycznym z klientami.

Prawie trzy czwarte (74%) martwiło się o to, jakiego rodzaju sprzęt ochrony osobistej (PPE) będzie potrzebny, jaki będzie jego koszt i dostępność. Prawie dwie trzecie (64%) nie chciałoby, aby druga fala zakażeń koronawirusem lub drugi okres zamknięcia ponownie zakłóciły działalność firmy.

Hilary Hall, dyrektor naczelny NHBF, powiedział: "Przedstawiliśmy wyniki naszego badania rządowi na najwyższych szczeblach, w tym na spotkaniu przy okrągłym stole z Alokiem Sharmą, Sekretarzem Stanu ds. Biznesu, na temat potrzeby opracowania wytycznych dla poszczególnych sektorów, na których wszyscy mogą polegać. Dyskusje te dotyczą tego, jak możemy bezpiecznie wrócić do pracy, a nie kiedy. Kluczowym problemem dla posłów jest sprzęt ochrony osobistej, ale dopóki rząd nie wyda opinii na ten ważny temat, nie możemy odpowiedzieć na pytania posłów dotyczące tego, co dokładnie będzie wymagane.

Aby uzyskać więcej informacji i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, odwiedź stronę www.nhbf.co.uk/coronavirus i śledź National Hair & Beauty Federation na portalu społecznościowym @nhbfsocial.

O serwisie

Portal poświęcony aranżacji wnętrz salonów fryzjerskich.

Korzystając z naszych porad, dobór mebli i akcesoriów fryzjerskich nie będzie stanowił problemu.

Stwórz swój idealny salon razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@partnerzy.info.pl

Galeria