Salon fryzjerski – poczekalnia dla klientów

Jak powinna wyglądać poczekalnia dla klientów w salonie fryzjerskim? Na to pytanie jest tyle odpowiedzi ile samych fryzjerów, każdy ma bowiem swoje indywidualne podejście do wystroju salonu fryzjerskiego. Jednak obowiązuje jedna zasada- w poczekalni klient musi się dobrze czuć.

Często zdarza się, że klienci muszą spędzić w poczekalni kilka długich chwil w oczekiwaniu na swoją kolej, dlatego komfort jaki tam odczują zaważy na opinii i ponownych wizytach w salonie. W poczekalni zazwyczaj przebywają klienci którzy przyszli za wcześnie na wizytę, bo nie chcą przegapić swojej kolejki, lub tacy którzy się spóźnili i w między czasie ktoś inny wszedł na ich miejsce.

 

 

Dlatego też trzeba zadbać o ich wygodę i dać poczucie ważności, ponieważ często jest to także pierwszy kontakt z salonem i osobami jakie w nim pracują. Bardzo często na sofie w poczekalni siedzi również osoba która musi odczekać kilkadziesiąt minut z farbą na głowie, by efekt koloryzacji był zadowalający. O ich wygodę trzeba szczególnie zadbać, tak by chcieli wrócić do salonu ponownie. Wszystkie te sytuacje sprawiają, ze poczekalnia staje się szczególnym miejscem w salonie, które przygotować należy bardzo starannie i z dużym wyczuciem smaku.

Jednak o czym pamiętać i na co zwrócić uwagę?

Bardzo ważnym elementem są kolory jakie wybierzemy do poczekalni. Nie od dziś wiadomo że kolory mają wpływ na nastrój i odczucia człowieka, więc tutaj jest dobrze poczytać troszkę o wpływie kolorów na psychikę. Klienci często przychodzą do fryzjera nie tylko po to aby zmienić swój wygląd, ale tez po to aby odpocząć i zrelaksować się z daleka od domowych obowiązków. Dlatego tak ważny jest cały wystrój salonu, nie tylko poczekalni. W poczekalni natomiast postawmy na kolory stonowane, odprężające i relaksujące, które dadzą wyciszyć się myślom.

Wystrój salonu

Kolory krzykliwe zostawmy na inne części salonu, tutaj z pewnością sprawdzą się ciepłe barwy typu brzoskwiniowy, beżowy, karmelowy, zielony czy też stonowany żółty. Takie zestawienie kolorów odpręży, doda energii i pomoże w relaksie. Tutaj głównym argumentem wyboru koloru jest relaks i odpoczynek klienta. W pozostałej części salonu to raczej fryzjer powinien decydować sam przy jakim kolorze będzie mu się dobrze pracowało.

Jakie meble do poczekalni?

Również tutaj kolor jest ważny, ale także sam styl w jakim urządzimy poczekalnie. Meble jakie tutaj wstawimy powinny być przede wszystkim wygodne i eleganckie, by klient poczuł się tutaj wyjątkowo. Nie ma tu miejsca na bałagan, brud na ścianach czy inne nieestetyczne zjawiska. To pierwsze miejsce w salonie z którym styka się klient, wiec zainwestujmy w naprawdę dobrej jakości meble, które podkreślą styl i jakość całego salon, to tylko pomoże w dalszej współpracy z klientem.

O serwisie

Portal poświęcony aranżacji wnętrz salonów fryzjerskich.

Korzystając z naszych porad, dobór mebli i akcesoriów fryzjerskich nie będzie stanowił problemu.

Stwórz swój idealny salon razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@partnerzy.info.pl

Galeria