Dziesięć najczęściej zadawanych pytań dotyczących urlopu wypoczynkowego i dni wolnych od pracy, na które odpowiedzi udzieliło NHBF

W ciągu ostatnich kilku tygodni pojawiło się mnóstwo informacji do przyswojenia. Tutaj NHBF wyjaśnia nam, co jest nie tak z tym zamieszaniem.

Co to znaczy "furlough"?

Zwolnienie z pracy oznacza, że pracownicy pozostają na liście płac, nawet jeśli nie pracują w Twoim salonie lub barbershopie. Minimalny czas, na jaki pracownicy mogą zostać zwolnieni to 3 tygodnie.

Dlaczego zwolnienie z pracy pomaga mojemu biznesowi?

Jeśli zwolnisz swoich pracowników z pracy, rząd wypłaci ci 80% ich normalnego miesięcznego wynagrodzenia przed opodatkowaniem na dzień 28 lutego, do maksymalnej kwoty £2,500 na osobę miesięcznie. Rząd zapłaci również składki na ubezpieczenie społeczne pracodawcy oraz minimalne składki emerytalne pracodawcy.

Jak złożyć wniosek?

Poprzez HMRC, chociaż ich portal internetowy może nie być otwarty do końca kwietnia 2020 roku.

Kto może zostać zwolniony z pracy?

Pracownicy, niezależnie od tego, czy pracują w pełnym czy niepełnym wymiarze godzin lub jeśli ich godziny pracy są zmienne. Muszą być na Twojej liście płac w dniu lub przed 28 lutego 2020 roku.

Jak mogę zwolnić moich pracowników?

Jeśli jesteś członkiem NHBF, masz dostęp do gotowych do użycia pism prawnych dla swoich pracowników. Wyjaśniają one, co oznacza zwolnienie z pracy i co dalej. Jeśli nie jesteś Członkiem NHBF, musisz zasięgnąć porady prawnej na temat zwolnień.

Co mogą robić pracownicy podczas urlopu?

Podczas urlopu pracownicy nie mogą zarabiać pieniędzy dla firmy ani świadczyć usług na jej rzecz. Jeśli wykonują którąkolwiek z tych czynności, będziesz musiał zapłacić im za czas, w którym pracują dla ciebie.

Co z urlopami?

Pracownicy nie mogą brać udziału w urlopach w czasie, gdy są zwolnieni z pracy.

Musisz odwołać wszystkie urlopy, które pracownicy zarezerwowali na czas zwolnienia. Mogą oni wykorzystać te dni w innym terminie po ponownym otwarciu salonu/barbershopu.

Co z dniami wolnymi od pracy w Wielkanoc?

W okresie Świąt Wielkanocnych przypadają dwa dni wolne od pracy. Jeśli Twoi pracownicy normalnie korzystają z dni wolnych od pracy, musisz anulować te dwa dni i umieścić je z powrotem w puli urlopu rocznego. Jeśli Twoi pracownicy normalnie pracowaliby w dzień wolny od pracy, te dwa dni pozostaną w ich puli urlopowej.

Czy urlop nalicza się podczas urlopu?

Tak. Po powrocie do pracy będą oni uprawnieni do urlopu, który nabyli w czasie urlopu.

Co jeśli wszyscy chcą wziąć urlop w tym samym czasie?

Rząd powiedział, że do 4 tygodni urlopu z tego roku może być rozłożone na następne dwa lata.

To jest tylko krótkie podsumowanie. Więcej szczegółów na temat informacji podanych powyżej oraz programu utrzymania pracy w związku z koronawirusem można znaleźć na stronie NHBF coronavirus hub: www.nhbf.co.uk/coronavirus

Śledź National Hair & Beauty Federation na portalu społecznościowym @nhbfsocial.

O serwisie

Portal poświęcony aranżacji wnętrz salonów fryzjerskich.

Korzystając z naszych porad, dobór mebli i akcesoriów fryzjerskich nie będzie stanowił problemu.

Stwórz swój idealny salon razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@partnerzy.info.pl

Galeria