Fryzjer i taboret fryzjerski – duet idealny

Wygoda salonu fryzjerskiego uznawana jest za jego największą wartość, większą nawet od ciekawego wyglądu i jakości podstawowych usług. W tej dyskusji zapomina się jednak o tym, że nie tylko klientowi powinno być u fryzjera wygodnie. Wygodę powinien odczuwać także fryzjer, który w tym miejscu będzie pracował wiele godzin dziennie.

Wielką pomocą dla niego mogą się okazać profesjonalne taborety fryzjerskie na kółkach, czyli hokery. Fryzjer może przysiąść na nich w czasie pracy i w ten sposób odciążyć kręgosłup oraz poprawić swoją pozycję pracy.

Hokery fryzjerskie

Hokery fryzjerskie

Dobry hoker kosztuje około 300 złotych. Większość modeli nie posiada oparcia przy siedzisku i porusza się na pięciu kółkach. Posiada też gazową lub olejową (rzadziej) regulację wysokości, dzięki czemu można go dostosować do potrzeb kilku fryzjerów równocześnie. Regulacja wysokości jest różna, najczęściej w przedziale około 60-80 centymetrów i trzeba ten zakres brać pod uwagę, by dla nikogo hoker nie był za niski lub za wysoki. Siedzisko powinno być komfortowe. Może być grube, a są hokery z siedziskiem nawet o 8cm grubości, ale wcale nie musi. Dobry hoker najczęściej posiada skajowe obicie pozwalające nam na wybór jednego z 40 różnych kolorów.

Niektórym osobom znacznie lepiej pracuje się z hokerami oferującymi oparcie. Taboret fryzjerski z oparciem jest zwykłym krzesełkiem z małym, czasami regulowanym oparciem.

Hokery poruszają się na kółkach. Ich podstawa jest zazwyczaj pięcioramienna, gwiaździsta. Inne trudno znaleźć. Co jakiś czas kółka trzeba będzie wymieniać i warto jest wtedy inwestować w produkty z twardej gumy, które nie będą się zużywać za szybko i nie będą niszczyć podłóg. Ich koszt to około 65 złotych. Zazwyczaj nie ma potrzeby specjalnego szukania kółek dla swojego hokera. Są one na tyle uniwersalne, że co się kupi, praktycznie zawsze pasuje. Można spokojnie kupować kółka jednej firmy do hokera innej firmy. Sama wymiana także jest bardzo prosta i nie powinna zająć więcej niż kilku minut nawet osobie bez manualnej wprawy, a takich u fryzjera nie ma.

O serwisie

Portal poświęcony aranżacji wnętrz salonów fryzjerskich.

Korzystając z naszych porad, dobór mebli i akcesoriów fryzjerskich nie będzie stanowił problemu.

Stwórz swój idealny salon razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@partnerzy.info.pl

Galeria