Koniec szkoły! Zatrudnianie młodych ludzi w czasie wakacji

W związku ze zbliżającymi się wakacjami szkolnymi wiele salonów zastanawia się nad zatrudnieniem młodej osoby, ale trzeba zachować ostrożność. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę:

  • Dziecko to osoba, która nie ukończyła minimalnego wieku szkolnego, ale wiek ten jest różnie definiowany w Anglii i Walii, Szkocji i Irlandii Północnej.
  • Najmłodszym wiekiem, w którym dziecko może pracować, jest 14 lat, i to tylko w niepełnym wymiarze godzin, chyba że władze lokalne zezwalają na zatrudnianie 13-latków (również tylko w niepełnym wymiarze godzin).
  • Istnieją ograniczenia co do godzin i czasu, w jakich dziecko może pracować, np. nie więcej niż dwie godziny w niedzielę.
  • Osoba, która przekroczyła minimalny wiek ukończenia szkoły, a jednocześnie nie ukończyła 18 lat, jest określana jako osoba młoda .
  • Istnieją również ograniczenia dotyczące godzin, w których może pracować młody człowiek, oraz czasu, jaki musi miećna przerwy w pracy i czas wolny.
  • Pracodawcy muszą zapewnić młodym ludziom przynajmniej pisemne zaświadczenie o zatrudnieniu, ale bezpieczniejszą opcją jest odpowiednia umowa o pracę.

Tina Beaumont-Goddard, dyrektor ds. członkostwa w NHF/NBF, powiedziała: "O tej porze roku otrzymujemy wiele telefonów od właścicieli salonów, którzy chcą uzyskać porady dotyczące zatrudniania młodych ludzi, zwłaszcza jeśli rozpoczynają oni we wrześniu praktyki zawodowe. Istnieje wiele nieporozumień dotyczących tego, czy powinni oni otrzymywać stawkę za praktyki, czy też minimalną płacę zależną od wieku. Bardzo ważne jest, aby pracodawcy korzystali z porad ekspertów, ponieważ jest to jedna z głównych przyczyn zbyt niskich wynagrodzeń, co może prowadzić do wysokich kar, zaległych płatności oraz piętnowania."

www.nhf.info

O serwisie

Portal poświęcony aranżacji wnętrz salonów fryzjerskich.

Korzystając z naszych porad, dobór mebli i akcesoriów fryzjerskich nie będzie stanowił problemu.

Stwórz swój idealny salon razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@partnerzy.info.pl

Galeria