Co jesienny budżet 2021 roku oznacza dla fryzjerów

Kanclerz Rishi Sunak ogłosił swoje plany dotyczące Jesiennego Budżetu 2021, ale co to oznacza w praktyce dla fryzjerów?

Jak jesienny budżet 2021 wpłynie na fryzjerów

Zmiany w stawkach biznesowych

Rishi Sunak ogłosił, że rząd utrzyma stawki biznesowe, ale zostaną one poddane reformom, aby zmniejszyć obciążenie głównych ulic.

"Byłoby źle znaleźć 25 miliardów funtów każdego roku w dodatkowych pożyczek, cięć w usługach publicznych lub podwyżek podatków gdzie indziej, więc zachowamy stawki biznesowe, ale z kluczowymi reformami, aby złagodzić obciążenie i stworzyć silniejsze wysokie ulice", powiedział.

W rezultacie, stawki biznesowe będą częściej oceniane co trzy lata od 2023 roku, a rząd wprowadza ulgę inwestycyjną Green Investment Relief, aby zachęcić firmy do przyjęcia bardziej zrównoważonych praktyk, takich jak stosowanie paneli słonecznych.

Od 2023 roku wprowadzana jest ulga Business Rates Improvement Relief, co oznacza, że przedsiębiorstwa będą mogły wprowadzać ulepszenia w swoich nieruchomościach i nie płacić dodatkowych stawek biznesowych przez 12 miesięcy. i przez 12 miesięcy nie płacić dodatkowych stawek biznesowych.

Ponadto, planowany na przyszły rok wzrost mnożnika zostanie anulowany, co równa się obniżce podatków o 4,6 mld funtów dla przedsiębiorstw w ciągu najbliższych pięciu lat. Będzie również 50% zniżki stawek biznesowych dla przedsiębiorstw w handlu detalicznym, gościnności i rekreacji przez jeden rok, z 50% zniżki do maksymalnie 110.000 funtów.

Podwyżka krajowej płacy wystarczającej na życie (National Living Wage)

National Living Wage wypłacana pracownikom w wieku 23 lat i starszym wzrośnie z £8.91 za godzinę do £9.50 za godzinę od 1 kwietnia 2022 roku. Dodatkowo, minimalna krajowa płaca minimalna dla pracowników poniżej 23 roku życia i praktykantów również wzrośnie. Dobrze wiedzieć!

T-Levels

1,6 mld funtów zostanie przeznaczone na wprowadzenie nowych poziomów T dla osób w wieku od 16 do 19 lat, a 550 mln funtów na umiejętności dorosłych w Anglii. Włosy, uroda i estetyka T-Levels zostaną wprowadzone w 2023 roku. T-Levels to nowe kwalifikacje zawodowe rządu, odpowiednik trzech A-levels, które zostały opracowane z firmami, aby sprostać potrzebom przemysłu.

Obniżenie stawki podatku od kredytu powszechnego (Universal Credit Taper Rate)

Stawka podatku wyrównawczego od kredytu uniwersalnego zostanie obniżona o 8% z 63% do 55% i zostanie wprowadzona nie później niż 1 grudnia. Sunak powiedział, że "przyniesie to korzyści prawie dwóm milionom rodzin, które zachowają średnio dodatkowe £1,000 rocznie".

Skalowanie wiz

Kanclerz powiedział, że zmiany w kryteriach kwalifikujących do systemu Scale-Up Visa sprawią, że szybciej i łatwiej dla firm będzie można sprowadzić wysoko wykwalifikowane osoby spoza Wielkiej Brytanii.

Wzrost gospodarczy w Wielkiej Brytanii

Ożywienie gospodarcze po pandemii może nadejść szybciej niż oczekiwano. Urząd Odpowiedzialności Budżetowej (OBR) zrewidował swoje prognozy dotyczące wzrostu gospodarczego Wielkiej Brytanii, przewidując, że produkt krajowy brutto (PKB) wzrośnie w tym roku o 6,5% (w porównaniu do 4%, które przewidywał w budżecie na marzec 2021 r.). Jest to poniżej oczekiwań Banku Anglii, który przewiduje wzrost na poziomie 7,4%.

Inflacja

Kanclerz powiedział, że presja inflacyjna ma wpływ na gospodarkę Wielkiej Brytanii, a OBR prognozuje, że inflacja wyniesie średnio 4% w przyszłym roku. Powiedział, że presja ta ma charakter globalny i nie da się jej samodzielnie zaradzić, jednak rząd będzie działał, aby wesprzeć gospodarstwa domowe.

Na ogłoszenie budżetu, Victoria Brownlie, główny oficer polityki The British Beauty Council, powiedział:

"British Beauty Council lobbowała za zmianami w stawkach biznesowych, dlatego jesteśmy zachwyceni, że sektor pielęgnacji osobistej będzie w przyszłym roku korzystał z 50% zniżki w stawkach biznesowych. Cieszy nas również fakt, że od 2023 r. każda firma będzie mogła wprowadzać ulepszenia w swoich lokalach bez konieczności płacenia wyższych rachunków przez 12 miesięcy po ich wprowadzeniu. Dane branżowe wskazują, że wyższe stawki biznesowe powstrzymują około połowy właścicieli firm fryzjerskich i kosmetycznych przed ulepszaniem swoich nieruchomości. To opóźnienie pozwoli im odzyskać nakłady poniesione na ulepszenia, zanim zaobserwują wzrost stawek biznesowych.

"To był trudny czas dla sektora pielęgnacji osobistej, ponad 7000 firm zostało zamkniętych od początku pandemii, ale te środki ogłoszone dziś przez Kanclerza pomogą naszym firmom odzyskać siły i myśleć o przyszłości."

O serwisie

Portal poświęcony aranżacji wnętrz salonów fryzjerskich.

Korzystając z naszych porad, dobór mebli i akcesoriów fryzjerskich nie będzie stanowił problemu.

Stwórz swój idealny salon razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@partnerzy.info.pl

Galeria