Taborety fryzjerskie, czyli hokery dla profesjonalistów

Taborety fryzjerskie nie muszą być drogie. Produkty dobrej jakości, uznanych producentów można kupić nawet za 250 złotych. Na rynku pojawia się oczywiście cała masa znacznie droższych propozycji, które cechują się ciekawą estetyką i szeregiem mechanizmów regulacyjnych oraz amortyzacyjnych.

Do tego dochodzi jeszcze dodatkowa funkcjonalność, na przykład małe oparcia i podnóżki. Marka w przypadku tego elementu wyposażenia salonu fryzjerskiego nie jest bez znaczenia. Przekłada się ona bowiem na jakość wykonania, a ta na żywotność konstrukcji. Dobry hoker wykonany jest z porządnych materiałów, jest stabilny i ergonomiczny, przez co zapewnia wygodę poruszania się w bezpośredniej okolicy klienta.

Cechy dobrego hokera

Najważniejszą funkcją hokera jest oczywiście zapewnianie wygody fryzjerowi. W tym celu taboret fryzjerski musi być odpowiednio wyprofilowany, czyli zgodnie z budową anatomiczną człowieka. Siedziska taboretów mogą być bardzo rożne, więc trzeba się zastanowić, jaka opcja będzie najlepsza dla nas i będzie najlepiej pasowała do naszego salonu. Można zdecydować się także na hoker z oparciem, jeśli taka opcja będzie pożądana. Trzeba tutaj koniecznie przedyskutować sprawę z pracownikami, ponieważ mają oni różne techniki pracy i różne upodobania. Hoker ma odpowiadać im osobiście, więc jeśli zażyczą sobie określonej wersji, powinni ą dostać, bo źle dopasowany hoker nie odciąży ich kręgosłupa.

Zalety hokera

Nie można zapomnieć o regulacji wysokości hokera. Taborety pod tym względem są podobne tylko na pierwszy rzut oka, ponieważ różne są mechanizmy podnoszenia (hydrauliki), jak również zapewniają one inny maksymalny wysięg. Osoby wyższe będą potrzebowały wyższych hokerów. Za niski hoker będzie tylko utrudniał pracę. Poprawić uniwersalność hokera można za to inwestując w model z regulacją wysokości oparcia. Ciekawą opcją jest również możliwość zmiany nachylenia siedziska.

Stylistyka

Jakość i funkcjonalność muszą zawsze być absolutnym priorytetem, ponieważ hokery nie są elementem dekoracji, a ważną częścią wyposażenia miejsca pracy. Tym niemniej, aspekty stylistyczne i estetyka taboretów nie powinna być zupełnie pominięta. Najlepszym podejściem jest wybieranie hokerów na końcu tak, by były one dobrze dopasowane do wnętrza. Czerń i biel są uniwersalne, ale wcale nie należy się koniecznie na nie decydować. Kolorowe taborety robią lepsze wrażenie, jeśli tylko są dobrze dopasowane.

O serwisie

Portal poświęcony aranżacji wnętrz salonów fryzjerskich.

Korzystając z naszych porad, dobór mebli i akcesoriów fryzjerskich nie będzie stanowił problemu.

Stwórz swój idealny salon razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@partnerzy.info.pl

Galeria