Taboret fryzjerski – mały, ale niezbędny w salonie

Typowe wyposażenie salonu fryzjerskiego to oczywiście fotel z myjnią, do tego wózek i konsola, ale do listy powinno się dodawać także hoker, czyli taboret fryzjerski, bez którego niektórzy fryzjerzy w ogóle nie wyobrażają sobie pracy. Jest to wbrew pozorom urządzenie bardzo specjalistyczne, które może być dla nas zbawienne, ale źle dobrane może też znacznie utrudniać nam pracę.

Jak wybrać odpowiedni hoker?

Akcesorium niezbędne

Taboret fryzjerski jest czynnikiem koniecznym dla zapewnienia wygodnej pracy fryzjerowi. Jego zadanie jest bardzo proste: pozwala na strzyżenie i stylizowanie włosów w pozycji siedzące. Wybór odpowiedniego modelu może być dość skomplikowany. Postawienie na pierwszy z brzegu ładny hoker kończy się czasami nie najlepiej, ponieważ słabe właściwości funkcjonalne i niska jakość wykonania będą się odbijać na codziennej pracy całego salonu.

Hoker ogranicza zmęczenie i niewygodę związaną z wykonywaniem zawodu, a te dwa czynniki są zabójcami precyzji, elementu niezbędnego dla prawidłowego strzyżenia i stylizowania. Wygoda i swoboda ruchów sprawiają, że fryzjer w czasie pracy czuje się komfortowo i może się koncentrować na samej pracy, a nie na swoich problemach z plecami czy bolącymi barkami.

Praca fryzjera

Praca dzięki temu staje się znacznie wydajniejsza i nie ma potrzeby robienia w niej przerw. Jest to wyjątkowo istotne w miejscach, które mają dużo klientów i konieczne jest jak najszybsze uporanie się z kolejką. Zapewnienie wygody fryzjerowi w czasie pracy jest oczywiście w dużej mierze kwestią dalece zindywidualizowaną, ponieważ hoker będzie służył konkretnej osobie, ale istnieje szereg kwestii uniwersalnych, które dadzą nam prawo wierzyć, że hoker będzie się spisywał lepiej od innych podobnych produktów.

Stawiajmy na jakość

Przedział cenowy, w jakim dostępne są taborety fryzjerskie, jest naprawdę szeroki. Hokery można kupić za kilkadziesiąt złotych, a są nawet oferty liczone w tysiącach złotych. Te najdroższe to przesada, ale najtańsze oferty są pułapką. Niska jakość wykonania i nie najlepsze materiały wykorzystane do produkcji hokera będą skutkowały jego nie najlepszym wyglądem i słabą stabilnością, przez co zamiast komfortu pracy będziemy mieli dodatkowy problem. Dobrym pomysłem jest wybieranie hokerów markowych, w przypadku których będziemy mieli przynajmniej gwarancję odpowiedniej jakości wykonania.

O serwisie

Portal poświęcony aranżacji wnętrz salonów fryzjerskich.

Korzystając z naszych porad, dobór mebli i akcesoriów fryzjerskich nie będzie stanowił problemu.

Stwórz swój idealny salon razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@partnerzy.info.pl

Galeria