Jak zaprojektować poczekalnię w salonie fryzjerskim?

Jaka jest najważniejsza funkcja salonu fryzjerskiego? Nie można nie zgodzić się z tym, że powinien być on postrzegany przede wszystkim jako przestrzeń, w której ma się dokonać metamorfoza klienta. Trudno jednak utrzymywać, że jest to jego jedyna funkcja.

Jest to również jedno z tych miejsc, do których klienci wybierają się po to, aby zrelaksować się i odpocząć. Trudno się temu dziwić zwłaszcza, jeśli uświadomimy sobie, że sami najczęściej wybieramy się do fryzjera już po pracy, w czasie której zwykle trudno ustrzec się przed stresem. Salon fryzjerski jest często przedstawiany jako oaza spokoju, należy jednak mieć na uwadze to, że nie o każdym można wypowiadać się tak pozytywnie. Jeśli ma budzić korzystne skojarzenia, powinien spełniać przynajmniej kilka wymogów.

Za jeden z najbardziej istotnych uznaje się troskę o to, aby klientom przypadał do gustu wygląd poczekalni, skoro to właśnie w tym miejscu klienci często spędzają długie minuty w oczekiwaniu na zaproszenie na fotel fryzjerski. Poczekalnia nie może być uważana za pomieszczenie mniej istotne, a wybór mebli do niej nie powinien być uważany za idealną okazję do tego, aby poczynić pewne oszczędności. Pierwszym krokiem nie jest zresztą nawet sam wybór mebli, choć nie można utrzymywać, że pozostaje on bez znaczenia.

Salon fryzjerski

Kluczowe znaczenie powinno mieć stworzenie spójnej koncepcji wyglądu salonu i poczekalni. Co ciekawe, ta nie powinna odnosić się jedynie do stylu, ale nawet do charakteru mebli. Jest to o tyle ważne, że i sam klient zwykle postrzega poczekalnię i salon jako całość. Jeśli więc nie będziemy pamiętać o tej zasadzie, pierwsze wrażenie może okazać się wyjątkowo niekorzystne. Oczywiście, poszukując stylu naszego salonu fryzjerskiego, nie powinniśmy narzucać sobie niepotrzebnych ograniczeń. Nie ma czegoś takiego, jak styl obowiązujący w każdym salonie, ten różni się bowiem choćby w zależności od tego, do jakich grup klientów mają być adresowane usługi fryzjerskie.

Nie każdy ma jednak głowę pełną pomysłów, jeśli więc brak nam inspiracji, warto poszukać jej u zawodowych projektantów wnętrz. Jeśli w salonie ma dominować styl klasyczny, w takim powinna być utrzymana również poczekalnia, warto więc zapoznać się choćby z bogatym wyborem kanap, które umilą klientom czas oczekiwania. Podczas wyboru tej ostatniej szczególna uwagę warto zwrócić na obicie, jeśli bowiem będzie ono wykonane z materiałów naturalnych, stanie się łatwiejsze w utrzymaniu w porządku. Innym ciekawym rozwiązaniem są sofy fryzjerskie, dla których charakterystyczny jest kolor złoty i czerwony. To dość oryginalne rozwiązania, budzą jednak pozytywne skojarzenia.

O serwisie

Portal poświęcony aranżacji wnętrz salonów fryzjerskich.

Korzystając z naszych porad, dobór mebli i akcesoriów fryzjerskich nie będzie stanowił problemu.

Stwórz swój idealny salon razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@partnerzy.info.pl

Galeria