Czaszkogłowi proponują bezdomnym naukę fryzjerstwa

Ged King, właściciel zakładu Skullfades Barber Shop w Sale, jest swego rodzaju lokalną legendą w Manchesterze, odkąd wyszedł na ulice, by strzyc bezdomnych. Nie lubi siedzieć bezczynnie, więc teraz daje nadzieję bezdomnym, szkoląc ich na fryzjerów na zapleczu swojego zakładu.

"W wolne poniedziałki strzygłem włosy w organizacji charytatywnej dla bezdomnych Barnabus" - mówi Ged. "Pomyślałem wtedy, a może by tak wyszkolić niektórych z tych ludzi?". Ged współpracował z organizacją Barnabus, aby znaleźć odpowiednich kandydatów i postanowił wykorzystać zaplecze swojego sklepu. Trwają już prace remontowe. "Pracownicy korzystali z niego tylko po to, by napić się piwa. Zrobienie tego na zapleczu to lepsze wykorzystanie mojego czasu, dzięki czemu poniedziałki mogę spędzać z rodziną" - mówi. Ged poszukuje firm, które zasponsorowałyby planowane nowe krzesła na zapleczu, a ich koszt wynosiłby 40 funtów tygodniowo. Kilka firm zgłosiło chęć sponsorowania krzesła, a jedna podpisała już roczną umowę. "Sponsorowanie pozwala nam zaoferować chłopakom pensję, zamiast zatrudniać ich za darmo" - mówi Ged. "Ale i tak będziemy oferować szkolenia".

Ged mówi, że na rozpoczęcie czeka już sześciu potencjalnych stażystów. "Są to ludzie, którzy przeszli trudny okres, niektórzy są bezdomni, a niektórzy cierpią z powodu uzależnienia. Kluczem jest znalezienie ludzi, którzy chcą się zmienić i danie im możliwości, aby to zrobili" - mówi.

Ged odwiedza ulice, schroniska i noclegownie wraz z Fundacją Skullfades, w skład zespołu wchodzą doradcy, trenerzy uzależnień oraz fotograf Jenny Winstone, założycielka The Mancunian Tribe, serii fotografii celebrującej społeczność, współczucie i życzliwość w Manchesterze.

Dowiedz się więcej o niezwykłej pracy zespołu na Facebooku @SkullfadesFoundation.

O serwisie

Portal poświęcony aranżacji wnętrz salonów fryzjerskich.

Korzystając z naszych porad, dobór mebli i akcesoriów fryzjerskich nie będzie stanowił problemu.

Stwórz swój idealny salon razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@partnerzy.info.pl

Galeria