Fryzury pasujące do różnych kształtów twarzy Część 2

Zmierz się z faktami: Fryzury dla twarzy owalnej i okrągłej

Powodem, dla którego świetna fryzura daje tak ogromny zastrzyk pewności siebie, jest po prostu to, że pomaga Ci ona wyglądać jak najlepiej, podkreślając Twoje najlepsze cechy i ukrywając lub maskując te słabsze. Znajomość swojego kształtu twarzy i wiedza na temat tego, które fryzury będą do niego pasować, a które nie, jest kluczowym krokiem w kierunku właściwego strzyżenia za każdym razem, niezależnie od tego, czy chcesz subtelnie unowocześnić swój styl, czy też postawić na radykalną zmianę.

W tej sekcji przyjrzymy się strzyżeniom i stylom pasującym do twarzy owalnych i okrągłych. Owalny kształt twarzy charakteryzuje się długością (mierzoną od linii włosów do podbródka), która jest około półtora raza większa niż szerokość (mierzona od ucha do ucha pod oczami). Pozostałe dwie szerokości (na szczęce i czole) powinny być nieco mniejsze i równe sobie, zwężając się delikatnie nad i pod uszami, aby stworzyć przyjemną dla oka elipsę. Jeśli to właśnie Ty, to gratulujemy - jeśli chodzi o stylizację włosów, to jesteś posiadaczką najbardziej elastycznego kształtu twarzy ze wszystkich.

Twarze owalne

może mieć niemal każdy styl i długość fryzury, od długich i falowanych po bardzo krótkie, półdługie boby i grzywki wszelkiego rodzaju - wszystko to działa fantastycznie, więc jeśli masz owalną twarz, jesteś sobie winna zabawę i eksperymenty. Zainspiruj się boginią Hollywood Charlize Theron. Obdarzona idealną elipsą, Charlize wygląda tak samo olśniewająco w klasycznej krótkiej fryzurze pixie lub eleganckiej blond fryzurze, jak i wtedy, gdy jej włosy zakręcają się aż do dekoltu. Jessica Alba to kolejna owalna gwiazda, która na czerwonym dywanie równie często nosi długie włosy upięte, jak i rozpuszczone, celowo eksponując łabędzią szyję i nieskazitelne kształty twarzy.

Charlize Theron wykorzystuje swój owalny kształt twarzy do tworzenia długich i krótkich fryzur z równie dramatycznym skutkiem.

Jeżeli Twoje czoło i szerokość szczęki zwężają się ku tyłowi od szerszego ucha do ucha, ale ten wymiar jest mniej więcej równy długości Twojej twarzy, to witamy w świecie okrągłej twarzy.

Okrągłe twarze

często mają zaokrąglone szczęki i łagodniejsze rysy, ale najlepszą wiadomością jest to, że zachowują świeży i młodzieńczy wygląd dłużej niż jakikolwiek inny kształt.

Skuteczne fryzury dla okrągłych twarzy zazwyczaj pomagają im wyglądać nieco szczuplej, tworząc mniejszą objętość wokół twarzy. Długie lub zaczesane na bok grzywki i zwężające się ku dołowi końcówki włosów sprawiają, że ten kształt twarzy wygląda na mniej okrągły. Jednym z najmodniejszych obecnie cięć dla okrągłych twarzy jest długi bob, który tworzy owalną ramę twarzy dzięki włosom opadającym tuż pod brodą i jest równie efektowny w przypadku włosów prostych lub falowanych. Należy jednak unikać krótszych bobów i innych tępych cięć, a także pozostawiania krótkich włosów kręconych, ponieważ wszystkie te fryzury podkreślają szerokość w centrum twarzy - zapuszczaj więc loki przynajmniej do ramion lub przygotuj się na użycie prostownicy!

O serwisie

Portal poświęcony aranżacji wnętrz salonów fryzjerskich.

Korzystając z naszych porad, dobór mebli i akcesoriów fryzjerskich nie będzie stanowił problemu.

Stwórz swój idealny salon razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@partnerzy.info.pl

Galeria