Dlaczego włosy siwieją?

Dlaczego nasze włosy siwieją?

Każdy mieszek włosowy zawiera pewną liczbę komórek pigmentowych. Te komórki pigmentowe nieustannie produkują substancję chemiczną zwaną melaniną, która sprawia, że nasz kolor skóry również nadaje włosom kolor. Im ciemniejsze włosy, tym wyższa jest liczba melaniny.

Z wiekiem komórki pigmentowe w mieszkach włosowych stopniowo obumierają. Gdy w mieszku włosowym znajduje się mniej komórek pigmentowych, to pasmo włosów nie zawiera już tyle melaniny i staje się bardziej przezroczyste.

Kiedy Twoje włosy siwieją?

Ludzie mogą siwieć w każdym wieku. Niektóre osoby siwieją w młodym wieku - już w liceum lub na studiach - podczas gdy inne mogą być po trzydziestce lub czterdziestce, zanim zobaczą pierwsze siwe włosy. To, jak wcześnie siwiejemy, zależy od naszych genów. Jeżeli potrzebujesz trochę wskazówek, zwróć uwagę na mamę i tatę.

Kiedy myślimy o siwych włosach, myślimy o babciach i osobach starszych. Mamy gości, którzy przychodzą do nas, aby zobaczyć, jak w wieku 24 lat przebijają się srebrne pasma. Ma to ogromny wpływ na kobiety i mężczyzn. Kiedyś widzieliśmy nianię i babcię o srebrnych włosach, nagle poczuły się stare.

Sprawdź również: Dlaczego moje włosy się przetłuszczają?

Czy możesz zapobiec siwieniu włosów?

Jak już mówiliśmy, to zależy od twoich genów. Przeprowadzono wiele badań na temat tego, czy siwizna zwiększa się wraz ze stresem, ale jej geny nie są w stanie jej kontrolować, tak jak Ty jesteś wysoka czy niska.

Czy siwe włosy są takie złe?

Szczerze mówiąc, kocham siwe włosy. Billie Crago jest naszą specjalistką od koloryzacji włosów w londyńskim salonie fryzjerskim i otwarcie uważa, że siwe włosy są fajne dla kobiet i mężczyzn. Uwielbiamy, gdy widzimy, jak aktorki ogarniają swoje siwe włosy z wiekiem. Nie jest to oznaką, że jesteś stara, bo przy odpowiedniej fryzurze, może ona wyglądać super suwarowo i szykownie. Mężczyznom jest to trochę łatwiejsze, ponieważ sprawia, że wyglądają dystyngowanie.

O serwisie

Portal poświęcony aranżacji wnętrz salonów fryzjerskich.

Korzystając z naszych porad, dobór mebli i akcesoriów fryzjerskich nie będzie stanowił problemu.

Stwórz swój idealny salon razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@partnerzy.info.pl

Galeria