Fryzury pasujące do różnych kształtów twarzy Część 3

Zmierz się z faktami : Fryzury dla kwadratowych i długich twarzy

Jeżeli Twoje trzy wymiary szerokości twarzy (od linii włosów przy każdej skroni przez czoło, od ucha do ucha pod oczami i przez linię szczęki tuż nad górną wargą) są równe, długość twarzy (mierzona centralnie od linii włosów do podbródka) jest mniej więcej półtora raza większa od tych wymiarów, a Ty masz silną, kanciastą szczękę, to prawie na pewno należysz do kategorii twarzy kwadratowej.

Czy dobrze jest być kwadratowym? Pewnie, że tak!

Kwadratowe twarze

są najwyraźniej najbardziej fotogeniczne, a kobiety o kwadratowej szczęce i silnych kanciastych rysach starzeją się z większym wdziękiem. Jeśli potrzebujesz więcej dowodów, pamiętaj, że masz te same atrybuty twarzy co Helena Christensen, Keira Knightley i Angelina Jolie.

Tak charakterystyczny, naturalny profil twarzy może często skorzystać z odrobiny złagodzenia, a wiele z najbardziej udanych fryzur dla kwadratowych twarzy zostało wymyślonych, aby złagodzić niezwykle mocne czoło lub kanciastą linię szczęki. Naturalnie, fale i loki szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku kwadratowych twarzy, a zaczesane na bok grzywki, które jedynie muskają brwi, są również eleganckie i niezwykle skuteczne. Inne elementy teksturalne, takie jak rozdwojone końcówki i duża ilość warstw, również doskonale sprawdzają się w przypadku kwadratowej twarzy, dlatego też nie możesz się pomylić z nowoczesnym stylem shag. W przypadku dłuższych fryzur, warto pomyśleć o warstwowych fryzurach sięgających linii szczęki.

Jennifer Garner udało się to osiągnąć dzięki kręconym falom do ramion i przedziałkowi na środku głowy, natomiast Gwyneth Paltrow popełniła poważny błąd, nosząc kucyk zaczesany do tyłu.

Jeśli długość Twojej twarzy jest większa niż półtorej jej szerokości w najszerszym miejscu, witamy w długim końcu proporcji twarzy - jesteś dumną posiadaczką długiej/długiej twarzy. Więc o co chodzi z tą długą twarzą? Cóż, właściwie to całkiem sporo. Akwilinowa elegancja

Długie twarze

przekazuje wrodzoną mądrość i wdzięk, a gwiazdy o dłuższych twarzach, takie jak Liv Tyler i Elle Macpherson, nigdy nie zostaną oskarżone o bycie gwiazdkami bimbo.

Sztuką jest nadanie oprawy dłuższym twarzom poprzez zastosowanie jeszcze dłuższych włosów. Włosy sięgające ramion i boby o długości do brody szczególnie dobrze pasują do tego kształtu twarzy, ponieważ dają złudzenie szerokości, ale na szczęście w przypadku długich twarzy nie brakuje opcji stylizacyjnych. Proste włosy mogą czasem nadmiernie podkreślać dłuższe twarze, dlatego warto rozważyć dodanie do nich choć odrobiny fali i pamiętać, że asymetria przedziałka z boku pomoże przełamać ciężkie, pionowe linie. Ekstremalnie długie i bardzo krótkie cięcia równie skutecznie wydłużą Twoją twarz, więc z reguły najlepiej ich unikać, a jeżeli zdecydowałaś się na fryzurę o długości do ramion, upewnij się, że Twój fryzjer zachowa dużą objętość włosów przy ramionach - cienkie, wiotkie końcówki nie przysłużą się dłuższym kształtom twarzy.

O serwisie

Portal poświęcony aranżacji wnętrz salonów fryzjerskich.

Korzystając z naszych porad, dobór mebli i akcesoriów fryzjerskich nie będzie stanowił problemu.

Stwórz swój idealny salon razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@partnerzy.info.pl

Galeria