Jak legalnie uporządkować swój salon kosmetyczny?

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro
 3. Jak legalnie zamówić swoje ...


Masz wątpliwości co do prawnych uwarunkowań dotyczących Twojego salonu kosmetycznego? Sprawy są nieco pogmatwane i potrzebujesz wskazówek, jak prawnie zorganizować swój biznes kosmetyczny? Spokojnie! W tym artykule porozmawiamy z Tobą przez względy prawne, które powinieneś wziąć pod uwagę, aby wszystko było w porządku.

O umowach

Sposobem na prawne związanie zespołu są przede wszystkim kontrakty. Istnieją trzy legalne sposoby, aby uzyskać specjalistów od urody, aby dołączyć do swojego zespołu; muszą one być uzgodnione przez usta i na piśmie, ponieważ jest to uroczystość. Należy rozważyć wszystkie wiążące je aspekty, takie jak m.in. korzystanie z systemów kart kredytowych i debetowych, opłacanie składek freelancerów oraz najlepsze warunki pracy z korzyścią dla obu stron. Trzy rodzaje umów, które mają prawnie związać Twój zespół to:

 • Umowa o opłatę: Jest to umowa, na mocy której dana osoba zobowiązuje się do świadczenia, przez określony czas, określonej i ustalonej usługi. To z kolei zobowiązuje pracodawcę do zapłaty za wykonaną usługę. Umowa ta pojawia się w sytuacji, gdy nie występuje stosunek podporządkowania lub zależności, a zatem nie jest właściwe łączenie współpracownika z pracodawcą za pomocą umowy o pracę.
 • Umowa o pracę: W tym przypadku, a w przeciwieństwie do poprzedniego, istnieje stosunek podporządkowania i zależności, z którego wynikają obowiązki dla obu stron. Przy formalizacji tej umowy należy wyraźnie określić, jaki jest jej rodzaj. Zgodnie z prawem, umowa ta może być:
 • Na czas określony
 • Do pracy lub zadania
 • Nieokreślony
 • Umowa wynajmu krzesła: Właściciel salonu kosmetycznego, niezależnie od tego, czy jest to salon fryzjerski, czy gabinet kosmetyczny, musi wystawić fakturę za usługę wynajmu krzesła. W umowie tej wartość podatku dodanego została wskazana odrębnie. Obowiązkiem dzierżawcy krzesła jest wystawienie faktury za opłatę klientowi końcowemu.

Potrzeba oprogramowania do zarządzania

Aby mieć porządek w zakresie wpływających i wypływających pieniędzy, niezbędne jest posiadanie oprogramowania komputerowego, które jest powiązane z zarządzaniem firmą. W tym celu minimum informacji, które powinieneś wziąć pod uwagę to:

 • Codzienne wpływy i wydatki gotówkowe
 • Baza danych klientów
 • Usługi oferowane przez salon lub centrum urody
 • Cykl usług (harmonogramy)
 • Produkcja zespołu roboczego
 • Zachowanie się popytu na usługi
 • Inwentaryzacja produktów

Wynagrodzenie pracowników

Istnieją dwa sposoby wynagradzania pracowników. Poprzez wypłatę wynagrodzenia, które może być miesięcznym lub dwutygodniowym stypendium, lub poprzez wypłatę prowizji. Zgodnie z obowiązującym w Chile Kodeksem Pracy, prowizja to procent od ceny sprzedaży lub zakupu, lub od kwoty operacji, który pracodawca wykonuje przy współpracy z pracownikiem. Prowizje nie mogą być jednak obwarowane żadnymi warunkami zewnętrznymi.

Ponadto ustawa ustala, że jeżeli wynagrodzenie pracownika składa się w części lub w całości z prowizji, to niezależnie od warunków płatności, jakie przedsiębiorca uzgodni z klientem, rozumie się, że prowizje te są naliczane i muszą być likwidowane i wypłacane razem z innymi zwykłymi wynagrodzeniami, chyba że z przyczyn technicznych nie jest to możliwe. W takim przypadku są one netto i wypłacane wraz z wynagrodzeniem za kolejny miesiąc. Jeśli istnieje klauzula odraczająca wypłatę prowizji, to narusza ona ustalone limity i będzie uznana za niepisaną w prawie.

Jeśli masz bardziej szczegółowe pytania na którykolwiek z tych tematów, skontaktuj się z nami! Poprzez naszą stronę internetową www.misabogados.com , chętnie doradzimy.

_____

Możesz też skontaktować się z ekspertami od zarządzania!

Powiązane artykuły:

1) Krótkie fryzury damskie.

O serwisie

Portal poświęcony aranżacji wnętrz salonów fryzjerskich.

Korzystając z naszych porad, dobór mebli i akcesoriów fryzjerskich nie będzie stanowił problemu.

Stwórz swój idealny salon razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@partnerzy.info.pl

Galeria