Meble fryzjerskie - czym się kierować przy ich wyborze?

Co powinno być dla nas głównym wyznacznikiem przy wyborze mebli fryzjerskich? Przeglądając oferty i katalogi producentów mebli można mieć spory problem przy ich wyborze, w morzu projektów, kolorów i styli jakie są obecnie dostępne. Jak w tej masie propozycji wybrać coś specjalnie dla nas, co pozwoli w uzyskaniu sukcesu salonu i przyczyni się do jego popularności?

Zacznijmy od tego, że meble fryzjerskie oprócz pięknego i eleganckiego wyglądu, maja mieć także wysoki komfort użytkowania przez fryzjera i przez klienta. Mają być praktyczne i wygodne, nie mogą powodować dyskomfortu, cierpnięcia ciała, czy innych niemiłych odczuć. Musimy pamiętać, że na zadowolenie klienta wpływa cały szereg czynników, nie tylko efekt końcowy pracy fryzjera jaki zobaczy na swojej głowie. Nawet najpiękniejsze fryzury nie sprawią odpowiedniego wrażenia, jeśli są uzyskane po długim czasie siedzenia w niewygodnej pozycji czy też na twardym siedzisku.

Aranżacja wnętrza

Bardzo ważne jest, aby klient już od samego wejścia do salonu poczuł się w nim dobrze i swobodnie, co przyczyni się na wzrost jego zadowolenia i dobrego samopoczucia. A to z kolei sprawi, że będzie chciał do nas ponownie wrócić i po raz kolejny zostawić u nas swoje pieniądze, a w dodatku poleci nasz salon znajomym. W salonie jest kilka mebli kluczowych, które szczególnie wpływają na komfort pracy i wygodę klienta. Jest to przede wszystkim fotel fryzjerski, myjnia, hokery i konsola. Dziś skupimy się na fotelu i hokerach.

Fotel fryzjerski

Fotel fryzjerski

Fotel fryzjerski musi być praktyczny i estetyczny. Dopasowany stylem do charakteru całej aranżacji salonu, również kolor jest tutaj istotny, choć większość salonów stawia na całkiem ciemne kolory lub zupełnie jasne, ponieważ najłatwiej wkomponować je w niemal każdy wystrój. Jeśli nawet zmienimy kolor ścian lub dodatków, to jednokolorowy fotel w stonowanych barwach zawsze się wpasuje. Oczywiście żaden fotel nie wytrzyma próby czasu, i po pewnym czasie białe będą zabrudzone, a te ciemne się odbarwią, jednak w międzyczasie zapracują na nowy model, poprzez wygodę jaka zapewnią klientom i fryzjerom.

Do salonów najczęściej wybierane są fotele z regulacją wysokości, wyposażone najczęściej w pompkę hydrauliczną lub gazową, które świetnie ułatwiają regulację. Fotele nie kosztują mało, zazwyczaj jest to bardzo poważny wydatek, jednak warto dobrze zainwestować, ponieważ będzie on codziennie pracował na naszą korzyść w odczuciach klientów.

Hokery

Hokery to inaczej taborety fryzjerskie, które okazały się rewelacyjnym rozwiązaniem w pracy fryzjerów. Wiadomo, że każdy fryzjer większość swojej pracy wykonuje stojąc, więc najbardziej nadwyrężone są nogi i kręgosłup. Hokery umożliwiają fryzjerom siedzenie w trakcie pracy i tworzenie na naszych głowach nowych arcydzieł. Taborety te mają regulowaną wysokość, którą łatwo zmienić i dopasować, a w ofercie jaką przedstawiamy na stronie znajda Państwo szeroką gamę modeli, które wpasują się do każdego wnętrza.

O serwisie

Portal poświęcony aranżacji wnętrz salonów fryzjerskich.

Korzystając z naszych porad, dobór mebli i akcesoriów fryzjerskich nie będzie stanowił problemu.

Stwórz swój idealny salon razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@partnerzy.info.pl

Galeria