Czy tanie ubezpieczenie fryzjerskie naprawdę się opłaca?

Prowadzenie działalności gospodarczej oznacza, że musisz uważać na swoje wydatki i starać się oszczędzać pieniądze tam, gdzie możesz, teraz bardziej niż kiedykolwiek. Jednym z obszarów, w którym właściciel salonu fryzjerskiego może szukać oszczędności, jest zakup taniego ubezpieczenia.

Jednak tanie nie zawsze musi oznaczać najlepsze. Czasami naprawdę dostajemy to, za co płacimy.

Niższa składka może wyglądać kusząco, ale nie tylko cenę trzeba brać pod uwagę przy wyborze polisy ubezpieczeniowej. Czy zastanawiałeś się nad następującymi kwestiami?

Gdybyś znalazł się w niefortunnej sytuacji, w której musiałbyś zgłosić roszczenie, jak sprawnie przebiega proces zgłaszania roszczenia? Czy jest tam ktoś, kto może Ci pomóc? Jak szybko nastąpi wypłata odszkodowania? Na przykład w HJ Direct mamy szybką ścieżkę rozpatrywania roszczeń, która może być wykorzystana dla różnych rodzajów roszczeń.

Jaką wiedzę posiadają doradcy klienta, którzy obsługują Państwa polisę? Czy rozumieją oni, jakiej ochrony ubezpieczeniowej potrzebujesz jako właściciel zakładu fryzjerskiego? Czy są przystępni, gdy masz pytania? HJ Direct oferuje ubezpieczenia dla branży fryzjerskiej i barberskiej, to nasza specjalność. Nie jesteśmy call center, jesteśmy małym zespołem, który ma ponad 30 lat doświadczenia w branży fryzjerskiej i jesteśmy dumni z naszej obsługi klienta.

Każda polisa ubezpieczeniowa jest inna, dlatego też należy zapoznać się z zakresem ubezpieczenia, które chcemy wykupić. Niektóre polisy są oparte na zasadzie roszczeń, co oznacza, że zapewniają pokrycie tylko dla roszczeń, które są zgłaszane przeciwko Państwu przez 365 dni ważności polisy. Takie polisy często mogą być tańsze. Klient golący się lub strzygący w Twoim salonie ma do 3 lat na zgłoszenie roszczenia wobec Ciebie i jeśli posiadałbyś tego typu polisę, która następnie wygasła, a Twój klient zdecydowałby się zgłosić roszczenie, polisa ta nie zapewniłaby Ci pokrycia. Osoby posiadające tego typu polisy często muszą wykupić ubezpieczenie na kolejne 7 lat, aby zapewnić sobie ubezpieczenie na wypadek roszczeń, które mogą być zgłoszone w późniejszym terminie - więc jeśli rozważałeś zrobienie sobie przerwy w pracy lub przejście na emeryturę, musiałbyś zapłacić za ubezpieczenie na dodatkowe 7 lat na wszelki wypadek! W HJ Direct nasze polisy są pisane na zasadzie wystąpienia roszczeń, co oznacza, że jeśli zakończysz swoją polisę, a Twój klient zgłosi roszczenie przeciwko Tobie miesiące lub lata później, pod warunkiem, że istniała polisa w mocy obejmująca datę wystąpienia zdarzenia, wówczas polisa na wypadek wystąpienia roszczeń odpowie na roszczenie - nawet jeśli nie prowadzisz już działalności.

Przy wyborze polisy ubezpieczeniowej dla zakładu fryzjerskiego należy pamiętać o czymś więcej niż tylko o cenie.

Ten artykuł powstał we współpracy z HJ Direct Insurance.

Czytaj dalej

Więcej salonów fryzjerskich trafia do kategorii 4

Najbardziej lubiane zdjęcia na Instagramie 2020 r.

Najnowsza kolekcja American Crew już jest

O serwisie

Portal poświęcony aranżacji wnętrz salonów fryzjerskich.

Korzystając z naszych porad, dobór mebli i akcesoriów fryzjerskich nie będzie stanowił problemu.

Stwórz swój idealny salon razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@partnerzy.info.pl

Galeria