Jak rywalizować w sportach wytrzymałościowych

Adam Turner jest fryzjerem w Sabre Fine Gentleman's Grooming w Hale, Cheshire; ma smykałkę do przesuwania granic i kilka lat temu zaczął przesuwać swoje granice sprawności fizycznej na maksa. Lubi ekstremalne zawody, takie jak Total Warrior (totalwarrior.co.uk), X-Runner (xrunner.co.uk) i Wild Warrior (xrunner.co.uk/wildwarrior). W skrócie, on głównie lubi 10k bólu i kary i wydaje się wychodzić z tego zwycięsko. Oto wskazówki Adama, jak wydobyć to, co najlepsze w sportach wytrzymałościowych.

Wskazówka 1: Trening

Skup się tylko na sile i wytrzymałości. Buduj siłę ciała poprzez wyciskanie, burpees, podciąganie, dipy, przysiady, wypady i pracę z ciężarkami. Dla wytrzymałości potrzebujesz biegu terenowego, sprintów przez wzgórza i interwałów. Nie ma sensu trzymać się oswojonych powierzchni, takich jak drogi, to Ci nie pomoże.

Wskazówka 2: Odżywianie

Idealnie byłoby stworzyć dietę składającą się z 5-6g węglowodanów do 1g białka, aby zbudować rezerwy energii na masę. Pełnoziarnisty makaron, słodkie ziemniaki i naprawdę czyste węglowodany to droga naprzód.

Wskazówka 3: Sprzęt

Zawsze biegam w trenażerach Inov-8 Roclite 245. Ta firma produkuje doskonały sprzęt do biegania w każdym terenie. Noszę jak najmniej, ponieważ ubrania mają tendencję do obciążania Cię, gdy są pełne błota i wody. Moim celem są zawsze rękawy kompresyjne i łydki firmy X-Racewear, które zapobiegają skurczom i spalaniu mięśni.

Wskazówka 4: Taktyka

Zawsze biegnij sam, chyba że startujesz w zespole, ponieważ w dniu wyścigu jesteś sam. Słuchanie metalowych utworów na iPodzie przed wyścigiem pomaga mi się przygotować. Rozciąganie przed wyścigiem jest koniecznością, ponieważ pomoże Ci biegać i wspomoże regenerację po wyścigu. Po wyścigu zjedz posiłek bogaty w białko, weź gorącą kąpiel i wymasuj grupy mięśniowe wałkiem z pianki.

Śledź @sweeneyturner, @Sabre_gb.

O serwisie

Portal poświęcony aranżacji wnętrz salonów fryzjerskich.

Korzystając z naszych porad, dobór mebli i akcesoriów fryzjerskich nie będzie stanowił problemu.

Stwórz swój idealny salon razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@partnerzy.info.pl

Galeria