Jak dbać o makijaż

Myślę, że wszyscy jesteśmy tego trochę winni. Wypuszczenie naszej torebki do makijażu, niezdarnego tuszu do rzęs i zaciętej ołówki do ust. Kupujemy i kupujemy, i staramy się, i ten niebieski cień do powiek kupiony i nigdy nie noszony, nadal tam siedzi! Mamy kilka porad i wskazówek, jak dbać o torebkę do makijażu. Korzyści są oczywiste. Więcej miejsca w łazience i lepsza skóra.

Czyszczenie szczoteczek do makijażu

Czasochłonne, tak. Niezbędne, TAK! Pewnie zainwestowałeś sporo pieniędzy w budowę swojej kolekcji, więc zainwestuj trochę czasu, aby przedłużyć ich życie.

Dlaczego to robimy? Pomyślcie o tym w ten sposób: Jeśli nie umyłaś makijażu szczotkowanego przez 6 miesięcy, to 6 miesięcy makijażu siedząc tam, zbierając bakterie! Nie nosiłabyś ubrań przez 6 miesięcy bez prania, a jednak chętnie rozmazałabyś je na twarzy. Oto jak skutecznie umyć szczoteczki. Możesz zainwestować w specjalną pralkę do makijażu lub pójść drogą D.I.Y. do domu. Albo, albo, czysty jest czysty!

Czego używać:

Do "niezbyt brudnych" szczotek do makijażu:

Użyj mydła dla wrażliwej skóry - Zwilż szczoteczkę wodą, która nie jest zbyt gorąca, lub nie za zimna. Możesz wcierać szczotkę w bok zlewu, aby zobaczyć, ile makijażu zostało. Delikatnie wcieraj, płucz i powtarzaj aż woda będzie czysta.

W przypadku "zapieczonych" szczotek:

Użyj oliwy z oliwek na chusteczkę i wcieraj. Jest to szczególnie dobre dla szczotek żelowych, które mogą być bardzo trudne do czyszczenia. Następnie czyścić jak wyżej.

Pozostawić do wyschnięcia na powietrzu na około 6 godzin.

Na jak długo mam zachować makijaż?

Makijaż, jak większość rzeczy, ma datę ważności.

Fundacja

Fundacja powinna zostać wyrzucona po 6 miesiącach. Jeśli cierpisz na przypadkowe wypadki i używasz odsłoniętego fundamentu, być może zastanów się nad wyrzuceniem go wcześniej.

Maskara

Trzymaj go maksymalnie przez sześć miesięcy. Za każdym razem, gdy ją otwierasz, wpuszczasz do niej powietrze i bakterie rozrastają się

Szminka

O serwisie

Portal poświęcony aranżacji wnętrz salonów fryzjerskich.

Korzystając z naszych porad, dobór mebli i akcesoriów fryzjerskich nie będzie stanowił problemu.

Stwórz swój idealny salon razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@partnerzy.info.pl

Galeria