Fryzury pasujące do różnych kształtów twarzy Część 1

Założyliśmy salony The Chapel z oddaniem, aby nasi goście zawsze wychodzili od nas wyglądając i czując się fantastycznie. Pory roku się zmieniają, mody przychodzą i odchodzą, ale podstawowa prawda o stylu pozostaje niezmienna - ponieważ styl polega na odkrywaniu tego, co najlepiej do Ciebie pasuje. Mając to na uwadze, uznaliśmy, że nadszedł najwyższy czas, abyśmy wprowadzili Cię w niektóre z podstawowych zasad, które zawsze bierzemy pod uwagę doradzając każdemu z naszych gości, jaki styl będzie dla niego odpowiedni - a jednym z najważniejszych jest określenie krojów, które pasują do Twojego osobistego kształtu twarzy.

Z reguły nasze kształty twarzy dzielą się na sześć głównych kategorii: owalne, okrągłe, kwadratowe, podłużne, sercowate i diamentowe. W tej serii czterech blogów zamierzamy dogłębnie przyjrzeć się stylom i fasonom, które stanowią najbardziej pochlebne dopełnienie każdego kształtu twarzy, nie wspominając o tym, co zdecydowanie nie ujdzie Ci na sucho (niezależnie od tego, jak bardzo jest to teraz "na czasie"). Ale najpierw przejdźmy do sedna sprawy i poznajmy prostą metodę, dzięki której dowiesz się, do której kategorii kształtów należy Twoja twarz - taką, która na szczęście nie wymaga obandażowania głowy w dziesięć stóp taśmy mierniczej!

Aby rozpocząć, znajdź lustro wystarczająco duże, aby pomieścić pełny portret głowy i ramion, gdy stoisz w odległości 2-3 stóp, a następnie przypnij włosy tak, aby uszy i czoło aż do linii włosów były wyraźnie widoczne. Patrz na siebie z głową i staraj się być poważny - uśmiechanie się zniekształca Twój prawdziwy kształt twarzy! Masz teraz do wykonania cztery pomiary porównawcze: długość twarzy od linii włosów do podbródka, szerokość twarzy pomiędzy linią włosów przy każdej skroni, szerokość twarzy od ucha do ucha pod oczami oraz szerokość twarzy od szczęki do szczęki tuż nad górną wargą.

Cztery wymiary, które musisz porównać, aby określić swój kształt twarzy

Później omówimy bardziej szczegółowe dane, ale zasadniczo, jeżeli długość Twojej twarzy jest mniej więcej półtora raza większa od jej szerokości od ucha do ucha (a wymiary skroni i linii żuchwy są nieco mniejsze), to masz klasyczny owal twarzy. Jeśli szerokość od ucha do ucha jest prawie taka sama jak długość, to Twoja twarz jest okrągła, a jeśli długość jest prawie dwa razy większa niż szerokość od ucha do ucha, to masz podłużny kształt twarzy. Osoby, których długość twarzy, szerokość od ucha do ucha i szerokość szczęki są mniej więcej równe, zaliczają się do kategorii kwadratowych, natomiast osoby, których najszersza szerokość twarzy znajduje się pomiędzy czołem, a szerokością pomiędzy uszami i w poprzek szczęki delikatnie zwęża się ku dołowi, są określane jako osoby o kształcie serca. Wreszcie, każdy, u kogo szerokość od ucha do ucha jest wyraźnie większa niż szerokość szczęki i czoła, jest klasyfikowany jako osoba o kształcie diamentu (i często jest obdarzona parą zabójczych kości policzkowych!).

Wszystkie te kształty twarzy oferują swój własny, szczególny rodzaj naturalnego piękna, czego dowodem są zdjęcia gwiazd, które definiują każdy z nich. Niektóre kształty są jednak bardziej elastyczne niż inne i jak się przekonamy, każdy kształt twarzy ma swój własny zestaw rzeczy do zrobienia i nie do zrobienia, jeżeli chodzi o znalezienie najbardziej pochlebnych fryzur i cięć.

O serwisie

Portal poświęcony aranżacji wnętrz salonów fryzjerskich.

Korzystając z naszych porad, dobór mebli i akcesoriów fryzjerskich nie będzie stanowił problemu.

Stwórz swój idealny salon razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@partnerzy.info.pl

Galeria