7 najlepszych sposobów na wyskubanie brwi

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Uroda
 3. 7 najlepszych sposobów na wyciągnięcie brwi

Brwi stanowią oprawę twarzy. Dobrze ukształtowane i przycięte brwi poprawiają wygląd każdej osoby, zarówno mężczyzny, jak i kobiety, jednak metody uzyskania idealnych brwi u mężczyzn i kobiet różnią się nieco, podobnie jak ilość usuwanych włosków. W przypadku mężczyzn celem jest zachowanie klasycznego męskiego wyglądu, ale nieco bardziej czystego. U kobiet kształt brwi i ilość włosów do usunięcia zależy od typu twarzy i mody, która czasami sprzyja grubym brwiom, podczas gdy w innych okresach brwi stanowią prawie cienką linię.

Aby uzyskać piękne brwi, kobieta musi uciec się do wyskubywania i choć najbardziej powszechną i ekonomiczną metodą jest wyrywanie, może ono powodować dyskomfort i podrażnienia. Przed wyborem metody depilacji należy rozważyć kwotę, jaką chcemy przeznaczyć na ten cel, wrażliwość skóry oraz stopień trwałości depilacji.

1. pęseta do brwi

Depilacja pęsetą jest najtańszą formą usuwania włosków. Chociaż proces ten może trochę potrwać, użytkownik ma również największą kontrolę nad tym, które włoski mają zostać usunięte. Oto kilka wskazówek dotyczących usuwania pęset:

 • Delikatnie naciągnij skórę i chwyć pęsetą dolną część włosa (w pobliżu korzenia).
 • Pociągnij mocno za każdy włos szybkim ruchem.
 • Ciągnij w tym samym kierunku, w którym rosną włosy (zapobiega to łamaniu się włosów i zmniejsza dyskomfort).
 • Następnie na obszar po depilacji należy nałożyć łagodzący balsam.
 • Rezultaty utrzymują się od trzech do ośmiu tygodni, w zależności od tego, jak szybko rosną włosy u danej osoby.
 • Pęsetowanie powoduje ból i podrażnienia. Dalszych podrażnień skóry można uniknąć, sterylizując pęsetę przed i po każdym użyciu.

2. Krem do depilacji

Kremy do depilacji działają poprzez rozpuszczenie włosów za pomocą silnych substancji chemicznych. Wystarczy nałożyć i spłukać zgodnie z zaleceniami.

Efekty utrzymują się do dwóch tygodni. Chociaż produkty te są skuteczne, mogą powodować poważne podrażnienia, jeśli nie są stosowane prawidłowo.

Przed zastosowaniem kremu do depilacji należy przetestować go na innej części ciała, aby sprawdzić, czy nie wystąpi podrażnienie. Pozwoli to upewnić się, że produkt jest bezpieczny przed zastosowaniem go na twarzy. Dla większego bezpieczeństwa należy używać kremu przeznaczonego specjalnie do twarzy.

Należy zaprzestać stosowania produktu, jeśli pojawi się wysypka lub jeśli zaczniesz odczuwać pieczenie. Kremy do usuwania włosów nie są zalecane dla osób o wrażliwej skórze.

3. Woskowanie

Depilacja woskiem polega na nałożeniu gorącego wosku na zbędne owłosienie i przyklejeniu na wierzch paska materiału przypominającego taśmę. Następnie kawałek materiału jest szybko usuwany. Niechciane włosy przylegają do dolnej części paska. Najbardziej tradycyjną metodą jest stosowanie gorącego wosku, jednak wosk o temperaturze pokojowej również nadaje się do tego celu.

Mimo że istnieją zestawy do samodzielnego stosowania gorącego wosku, najlepiej jest udać się do salonu kosmetycznego, gdzie zabieg ten zostanie wykonany przez profesjonalistę. W przeciwieństwie do kremów depilujących, depilacja woskiem usuwa włoski spod powierzchni skóry, dlatego jej efekty utrzymują się dłużej.

4. Shave

Golenie jest preferowaną metodą domowej depilacji nóg i włosów łonowych. Ta sama metoda może być stosowana do usuwania włosków z brwi, ale należy pamiętać o kilku dodatkowych wskazówkach:

 • Jeśli używasz tradycyjnej maszynki z golarką do brwi, pamiętaj, aby najpierw przygotować skórę. Włosy na ciele najlepiej golić po zwilżeniu skóry, dlatego po kąpieli należy zgolić brwi.
 • Przed goleniem należy nałożyć na skórę żel lub krem do golenia, aby uniknąć podrażnień.
 • Ponadto, aby uniknąć wrastania włosków, gol się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa.
 • Po goleniu należy zastosować balsam, aby złagodzić skórę.
 • Używanie maszynki elektrycznej może okazać się mniej skomplikowane. Tego typu maszynki są często wyposażone w nasadki do golenia małych obszarów twarzy.
 • Bez względu na rodzaj maszynki do golenia, aby utrzymać brwi w czystości, należy powtarzać tę czynność w ciągu kilku dni. Ponadto golenie nie zapewnia tak dużej kontroli nad usuwanymi włoskami, jak inne metody, takie jak wyrywanie.

5. Elektroliza do usuwania włosów

Elektroliza to metoda usuwania włosów, którą może stosować dermatolog lub licencjonowany lekarz medycyny estetycznej. Osoba wykonująca usługę musi posiadać certyfikat uprawniający do legalnego stosowania tej metody.

Podczas elektrolizy do niszczenia cebulek włosów używa się cienkich igiełek, które są poddawane działaniu silnego prądu elektrycznego. Kilka dni po zabiegu niechciane włosy wypadają. Chodzi o to, że włoski nie odrosną, ale prawdopodobnie będziesz potrzebować kilku dodatkowych zabiegów, aby upewnić się, że włoski z brwi zostały całkowicie usunięte.

Elektroliza to dobra metoda, jeśli nie chcesz usuwać włosków w domu. Wadą tej procedury jest to, że jest ona kosztowna, każda sesja może trwać kilka godzin, a ponadto może dojść do powstania blizn i zakażenia, zwłaszcza jeśli nie skorzysta się z usług licencjonowanego specjalisty.

6. Laserowe usuwanie włosów

Laserowe usuwanie owłosienia to kolejna technika wykonywana wyłącznie przez licencjonowanych specjalistów. Powinno być ono wykonywane przez dobrze wyszkolonych techników laserowych pod kierunkiem i przewodnictwem pracownika służby zdrowia. Proces ten polega na kierowaniu wiązki światła laserowego na obszar między brwiami, aby zapobiec dalszemu wzrostowi włosów. Nie jest zalecany do stosowania w okolicach powiek. Rezultaty mają być trwałe, ale w rzeczywistości zabieg spowalnia tempo wzrostu włosów. Podobnie jak w przypadku elektrolizy, po sesji wstępnej może być konieczne przeprowadzenie kilku sesji uzupełniających.

Depilacja laserowa najlepiej sprawdza się u osób o jasnej skórze i ciemnych włosach. Wady obejmują blizny i wysypki, które mogą pojawić się po leczeniu. Mogą również wystąpić inne działania niepożądane i zagrożenia. Obrzęk lub zaczerwienienie po zabiegu można zmniejszyć, stosując zimne okłady. Jest to kosztowna metoda.

7. Gwintowanie

Chociaż depilacja nićmi zyskała popularność w ostatnich latach, ta forma usuwania włosów opiera się na starożytnej praktyce. Włoski, które mają zostać usunięte, są owijane wokół dwóch nici, a następnie wyrywane.

Koncepcja depilacji nitką jest podobna do depilacji woskiem: usuwa włosy pod powierzchnią skóry. Rezultaty tego procesu utrzymują się również przez podobny czas (od jednego do dwóch miesięcy). Wadą tego rozwiązania jest to, że nitkowanie może być trudne do wykonania, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłaś - prawdopodobnie będziesz musiała udać się do salonu kosmetycznego, aby to zrobić. Może również powodować podrażnienia skóry.

Podjęcie decyzji o wyskubaniu brwi nie powinno być nagłe. Oprócz wielu metod usuwania włosów, które należy rozważyć, należy być przygotowanym na wypadek, gdyby wyniki nie były zadowalające lub gdybyśmy chcieli odrosnąć niektóre włosy.

Warto również porozmawiać z dermatologiem na temat brwi. Może on zalecić najlepsze metody dla danego rodzaju skóry i włosów, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych w domu, a także wykonać je w swoim gabinecie.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zostaw nam komentarz na dole strony.

Powiązane artykuły:

1) Profesjonalna kolorymetria do farbowania włosów.

2. Wyzwanie, jakim jest przejście od pracy stylisty do posiadania własnego salonu.

3 ) Makijaż dla mężczyzn

O serwisie

Portal poświęcony aranżacji wnętrz salonów fryzjerskich.

Korzystając z naszych porad, dobór mebli i akcesoriów fryzjerskich nie będzie stanowił problemu.

Stwórz swój idealny salon razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@partnerzy.info.pl

Galeria