Dlaczego włosy siwieją?

Dlaczego nasze włosy siwieją?

Każdy mieszek włosowy zawiera pewną liczbę komórek pigmentowych. Te komórki pigmentowe nieustannie produkują substancję chemiczną zwaną melaniną, która sprawia, że nasz kolor skóry również nadaje włosom kolor. Im ciemniejsze włosy, tym wyższa jest liczba melaniny.

Z wiekiem komórki pigmentowe w mieszkach włosowych stopniowo obumierają. Gdy w mieszku włosowym znajduje się mniej komórek pigmentowych, to pasmo włosów nie zawiera już tyle melaniny i staje się bardziej przezroczyste.

Kiedy Twoje włosy siwieją?

Ludzie mogą siwieć w każdym wieku. Niektóre osoby siwieją w młodym wieku - już w liceum lub na studiach - podczas gdy inne mogą być po trzydziestce lub czterdziestce, zanim zobaczą pierwsze siwe włosy. To, jak wcześnie siwiejemy, zależy od naszych genów. Jeżeli potrzebujesz trochę wskazówek, zwróć uwagę na mamę i tatę.

Kiedy myślimy o siwych włosach, myślimy o babciach i osobach starszych. Mamy gości, którzy przychodzą do nas, aby zobaczyć, jak w wieku 24 lat przebijają się srebrne pasma. Ma to ogromny wpływ na kobiety i mężczyzn. Kiedyś widzieliśmy nianię i babcię o srebrnych włosach, nagle poczuły się stare.

Czy możesz zapobiec siwieniu włosów?

Jak już mówiliśmy, to zależy od twoich genów. Przeprowadzono wiele badań na temat tego, czy siwizna zwiększa się wraz ze stresem, ale jej geny nie są w stanie jej kontrolować, tak jak Ty jesteś wysoka czy niska.

Czy siwe włosy są takie złe?

Szczerze mówiąc, kocham siwe włosy. Billie Crago jest naszą specjalistką od koloryzacji włosów w londyńskim salonie fryzjerskim i otwarcie uważa, że siwe włosy są fajne dla kobiet i mężczyzn. Uwielbiamy, gdy widzimy, jak aktorki ogarniają swoje siwe włosy z wiekiem. Nie jest to oznaką, że jesteś stara, bo przy odpowiedniej fryzurze, może ona wyglądać super suwarowo i szykownie. Mężczyznom jest to trochę łatwiejsze, ponieważ sprawia, że wyglądają dystyngowanie.

Dopiero co siwychnęłam, jak mogę się tym zająć?

W miarę jak tracisz melaninę, we włosach może pojawić się zmiana struktury. Produkty, które kiedyś przysięgałaś, już dla Ciebie nie działają. Czas wpaść do salonu i umówić się na konsultację u stylisty. Polecamy linię Age Premium firmy Kerastase.

Celebryci, którzy dumnie ją noszą

Sarah Harris jest redaktorką mody w Vogue'u, która zaczęła szarzeć w wieku 16 lat i zamiast wyrzucać godziny i godziny w salonie, aby zmienić swój wygląd, przyjęła swoje srebrne zamki. To stało się jej znakiem rozpoznawczym.

Jamie Lee Curtis przestała farbować włosy prawie 10 lat temu. Jej ostre cięcie sprawia, że wygląda młodo.

Wiejska legenda Emmylou Harris wygląda niesamowicie siwie.

Cele, które chcą być częścią Szarego Gangu.

Nicole Richie poszła biała na bal maturalny.

Marina i diamenty pewnie mają tu perukę, ale wciąż wygląda fajnie.

O serwisie

Portal poświęcony aranżacji wnętrz salonów fryzjerskich.

Korzystając z naszych porad, dobór mebli i akcesoriów fryzjerskich nie będzie stanowił problemu.

Stwórz swój idealny salon razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@partnerzy.info.pl

Galeria